عرضه اولیه 5درصد سهام فولاد شاهرود در تاریخ 14تیرماه
نهمین شرکت جدید سال با عرضه اولیه ۵ درصد سهام فولاد شاهرود، مختص صندوق های سرمایه گذاری، ۱۴ تیر در فرابورس وارد می شود.

 

 در حالی بیش از دو هفته از عرضه اولیه 5 درصد از سهام پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس معروف به تپسی می گذرد که فولاد شاهرود هم به عنوان نهمین شرکت تازه وارد از طریق فرابورس، سه شنبه 14 تیر وارد بازار خواهد شد.

به این ترتیب، 135 میلیون سهم معادل 5 درصد سهام “فرود” با قیمت مبنای 320 تومانی و حداکثر سهمیه 6 میلیون و 750 هزار سهمی به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می شود. مشاور عرضه هم کارگزاری ستاره جنوب و متعهد خرید تامین سرمایه امید است.

پس از کشف قیمت در مرحله اول به روش حراج تا آغاز مرحله دوم نماد به منظور طی مراحل افزایش سرمایه به روش صرف سهام باسلب حق تقدم متوقف خواهد بود. در مرحله دوم، افزایش سرمایه شرکت به میزانی خواهد بود که طی آن 18 درصد از سهام از طریق واگذاری حق تقدم های سلب شده به عموم عرضه می شود. لذا متقاضیان باید آثار ناشی از افزایش سرمایه درمیزان مالکیت پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.

ارسال سفارش صرفا ً از طریق ایستگاه های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود. همچنین 50 درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط تا 90 روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.

اسکرول به بالا