عوارض واردات خودرو بر اساس نوع محصول بین ۱۰ تا ۷۵ درصد تعیین شد
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طبق آیین نامه واردات خودرو، مالیات، عوارض و گمرکی خودروهای وارداتی بر اساس نوع محصول از ۱۰ تا ۷۵ درصد در نظر گرفته شد.

 

آقای رشیدی کوچی درباره آیین‌نامه و نحوه واردات خودرو به تسنیم گفت: طبق آیین نامه واردات خودرو مشخص می‌شود چه خودروهایی با چه شرایطی و توسط چه کسانی وارد شود و طبق اطلاعات کف و سقف قیمت 7 تا 20 هزار دلار، مالیات، عوارض و گمرکی خودروهای وارداتی هم بر اساس نوع خودرو از 10 تا 75 درصد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: حجم خودرو تا سقف 2500 سیسی در نظر گرفته شده و رویکرد مجلس بر این است تا برای قیمت و حجم موتر خودرو سقفی تعیین نشود بلکه دولت این موضوع را با تعرفه کنترل کند. یعنی خودروهایی با قیمت پایین‌تر با تعرفه کمتر و خودروهای گران قیمت و لوکس با تعرفه بیشتر وارد شود.

بر اساس این گزارش، آقای حسینی‌کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: دولت در حال تدوین آئین‌نامه واردات خودرو بوده و سقفی برای واردات خودرو تعیین نشده و دولت می‌تواند به میزان نیاز خودرو وارد کند. همچنین دولت در ازای صادرات خودرو، قطعات خودرو، صنایع و خدمات فنی و ارزی که منشا آن مشخص باشد اقدام به واردات خودرو کند. این واردات نباید به منابع ارزی آسیب بزند.

اسکرول به بالا