فروش ارز عرضه‌کنندگان به نرخ توافقی در بازار ممکن شد
دبیرکل انجمن پتروشیمی با پیش بینی ورود ۱۵ میلیارد دلار حاصل از صادرات توسط این صنعت گفت: از این پس عرضه‌کنندگان کالا می‌توانند ارز را به قیمتی که مشتری برای آن وجود دارد در بازار عرضه کنند.

 

آقای ابهری در حاشیه نشست تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی با رئیس بانک مرکزی گفت: تصمیم‌گیری مناسبی برای نحوه عرضه ارز در بازار اتخاذ شد و از این پس مردم می‌توانند ارز در اختیار را با نرخی که برای آن مشتری وجود دارد به فروش برسانند و خریداران نیز اقدام به خرید کنند. این عرضه ارز جدا از نیاز ارزی مسافرتی است که پیش از این با محدودیت و در قبال ارایه اوراق شناسایی ارایه می‌شد.

وی افزود: واردکنندگان به‌هیچ‌ وجه نگران تامین ارز مورد نیاز نباشد. با ارز پتروشیمی‌ها ارز مورد نیاز واردکنندگان کاملاً تامین می‌شود. صادرکنندگان محصولات پتروشیمی ارز را با قیمت ۲۵ هزار تومان در بازار عرضه می‌کنند. نرخ‌های حاکم در بازار سیاه به هیچ وجه نباید مبنای کار قرار گیرد و واردکنندگان می‌توانند از این ارز برای واردات استفاده کنند.

آقای ابهری ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون صنعت پتروشیمی ۳.۲۷ میلیارد دلار ارز در سامانه نیمایی عرضه کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات را وارد کند.

اسکرول به بالا