۳ مصوبه سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری ها
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تصویب تمدید یکساله تطبیق کارگزاری با استانداردهای صدور مجوز تاسیس و فعالیت، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت و اعطای مجوز ۵ ساله خبر داد.

 

آقای میرزایی با اشاره به سه مصوبه‌ هیات مدیره سازمان بورس درخصوص شرکت‌های کارگزاری به سنا اعلام کرد: این مصوبات به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

بر اساس این گزارش به کارگزاری هایی که پیش از ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، مجوز تاسیس و فعالیت را از سازمان اخذ کرده بودند به منظور تطبیق وضعیت‌ با استانداردهای موضوع این دستورالعمل، یک سال از ابلاغ این مصوبه فرصت داده شد. تأمین حداقل سرمایه ثبت و پرداخت شده ۱۰۰ میلیارد تومانی، تأمین دفتر اداری در مالکیت با کاربری اداری ـ تجاری حداقل به متراژ ۵۰۰ متر مربع و تأمین OMS اختصاصی، سه استاندارد این دستورالعمل بود. کارگزاری‌ ها تا ۱۹ خرداد سال آینده فرصت دارند تا شرایط را با استانداردهای موضوع دستورالعمل تطبیق دهند.

همچنین اعتبار مجوزهای فعالیتی که پیشتر بصورت یک ساله برای شرکت‌های کارگزاری صادر شده بود تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تمدید شد. کارگزاری‌هایی که پیشتر مجوز فعالیت یک ساله را دریافت کردند و تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است، نیازی نیست برای تمدید به سازمان بورس مراجعه کنند و تاریخ انقضای مجوز آنها تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تمدید شد.

موضوع سوم، اعطای مجوز ۵ ساله فعالیت در صورت احراز استانداردهای سه‌گانه است. شرکت‌های کارگزاری اگر مجوز فعالیت‌ها را با شرایط سه‌گانه در دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری، دریافت یا تمدید کنند به جای مجوز یک ساله به آنها مجوز فعالیت ۵ ساله داده می‌شود.

اسکرول به بالا